Ajankohtaista

Seinäjoen sisäänheittäjäksi palaa tuttu tekijä – Jenniina Palmu

Seinäjoki saa kokousten ja tapahtumien pariin tutun yhteyshenkilön, kun Jenniina Palmu palaa Seinäjoen sisäänheittäjäksi. Hän tarttuu tehtävään jo heti marraskuun alussa kollegan jatkaessa uraansa uusien haasteiden parissa.

– On ilo palata tuttuun rooliin uudella energialla! Seinäjoen tapahtumakenttä on täynnä mahdollisuuksia ja odotan innolla, että pääsen jatkamaan yhteistyötä tuttujen kumppaneiden ja asiakkaiden kanssa, Palmu sanoo.

Tapahtumien ja kokousten asialla

Palmu on toiminut Seinäjoen seudulla matkailun, tapahtumien ja kokousten parissa jo viidentoista vuoden ajan. Hän on tuttu nimi tapahtuma-alan verkostoissa niin alueellisesti kuin valtakunnallisestikin ja tunnettu aktiivisesta otteestaan sekä laajasta paikallistuntemuksestaan.
– Tiedän, että onnistunut tapahtuma rakentuu monesta palasesta. Tilat, ruokailut, majoitukset, kuljetukset ja muut oheispalvelut on sovitettava yhteen, ja juuri siinä haluan olla avuksi, Palmu sanoo.

Seinäjoki – tapahtumien suurkaupunki

Palmu uskoo vahvasti Seinäjoen tapahtumakaupunki-identiteettiin:
– On mahtavaa päästä taas myymään ja markkinoimaan Seinäjokea tapahtumien suurkaupunkina! Haluan kertoa ja näyttää asiakkaille, miksi tänne kannattaa tulla järjestämään tilaisuus. Seinäjoki tarjoaa monipuoliset puitteet niin pieniin palavereihin kuin suuriin tapahtumiin, ja tänne on helppo saapua ympäri Suomen.

Apuna tapahtumajärjestäjille

Seinäjoki Congressin palvelu on maksuton ja avoin kaikille, jotka haluavat järjestää tilaisuuksia Seinäjoella.
– Jos ajatus Seinäjoesta tapahtumakohteena yhtään kiinnostaa, niin ei muuta kuin yhteyttä meihin, ideoidaan ja mietitään yhdessä, miten tilaisuutenne parhaiten täällä onnistuisi, Palmu kannustaa.

Tapahtumaterkuin,

Jenniina Palmu
Seinäjoen sisäänheittäjä
puh. +358 40 779 8809 (myös WhatsApp)
jenniina.palmu@seinajokicongress.fi
LinkedIn